Firmaların kurumsal tanıtımlarını yapmak için dağıttığı pek çok promosyon ürünü bulunmaktadır, bu ürünlerin başında plastik tükenmez kalem,metal tükenmez kalem, tarihsiz defter ve tarihli ajandalar, usb bellekler,seramik ve porselen kupalar… Farklı ürünlerin üzerine yüzey tiplerine göre farklı baskı teknikleri kullanılmakta ve gelişen teknoloji ile yeni yöntemler de oluşmaktadır.

Renkli Promosyon Baskı Türleri Hangileridir
UV Baskı: En yeni baskı yöntemlerinden biri olan UV baskı dijital bir baskı yöntemidir. Ürünlerin üzerine baskı işlemi uygulanırken mor ötesi ışınlarla(Ultra Violet) kurutma işlemi yapılır. Diğer renkli baskı işlemlerine kıyasla kurutmak için ek işlem veya vakit gerekmez, ürün baskısı yapıldıktan hemen sonra paketlenebilir veya kullanılmaya başlanabilir. Çok renkli ve geçişken renkli baskılarda tercih edilen bir baskı türüdür. Püskürtme yöntemiyle ürün üzerine baskı yapıldığından, baskı yapılacak ürün yüzeyinin düz olması girintili olmaması gerekir.

Serigrafi Baskı: Teknik olarak en eski baskı yöntemlerinden birisidir. İpek klişe ile ürün üzerine baskı aktarılır. Dolgun bir renk sağlanmış olur. Detaylı bilgiyi serigrafi baskı sayfamızda bulabilirsiniz.

Tampon Baskı: Tampon baskı yıllardan beri en çok uygulanan baskı yöntemlerinden biridir. Renkler her seferde tek tek uygulanır. Klişe üzerindeki baskının tampon baskı makinesi tarafından ürün üzerine aktarılması ile baskı işlemi tamamlanır. Detaylı bilgiyi tampon baskı sayfamızda bulabilirsiniz.