İş dünyasının yeni rekabet ortamı haline gelen bu platform, profesyonel sosyal medya yönetimi ile doğru bir şekilde kullanıldığında gün içinde herhangi bir dükkan veya mağazanın ulaşabileceğinden çok daha fazla insana ulaşmana olanak sağlıyor.

Sosyal medya yönetimi, günlük hayatın ve alışverişin can damarı haline gelmiş durumda. Sadece Türkiye’de bile 83 milyon nüfusun yaklaşık %53’ünü oluşturan 44 milyon aktif internet kullanıcısı, mobil olarak her an her yerde sosyal medyayı kullanıyor.

Sen de bu platformda kurumsal kimliğinle ve yaptığın işle öne çıkmak istiyorsan, potansiyel müşterilerini etkilemek için en etkili aracın başarılı bir grafik tasarım olmalı.

Sunduğun ürün veya hizmet ne olursa olsun hedef kitlene ulaşmak için görsel tasarımın gücünden yararlanman şart! Hazırsan gel, markanın görsel tasarımıyla fark yaratmak için yapabileceklerine birlikte göz atalım.

Profilinde Görsel Bütünlük Oluştur
Kullandığın sosyal medya aracı Instagram, Facebook, Twitter gibi platformlardan hangisi olursa olsun sayfanda görsel bir bütünlük sağlaman çok önemli. Nasıl ki bir mağazaya girdiğinde vitrinlerin düzenli ve tasarımın uyumlu olması hoşuna gidiyorsa, aynı durumun sosyal medya tasarımı için de geçerli olduğunu unutmamalısın.

Profil fotoğrafından kullanıcı adına, yaptığın paylaşımlardaki yazı tiplerinden görsellerin formatlarına varıncaya kadar her bir unsur arasında görsel bir ilişki kurmalı, rastgele paylaşımlardan mutlaka kaçınmalısın. Aksi takdirde kullanıcılarının gözünde profesyonel bir ilk izlenime sahip olman çok zor!

“Reklam bütçesini durdurarak paradan tasarruf etmek isteyen biri,
saati durdurarak zamandan tasarruf etmek isteyen biri gibidir.”

HENRY FORD