UV Baskı ile cam, ahşap, metal, PVC, kumaş, pleksi, foreks, deri gibi düz yüzeyli tüm malzemelere direk baskı yapıyoruz; hem de fotoğraf kalitesinde!

UV (Ultraviole) baskı güneş ışıklarına dayanıklılığı ile ön plana çıkmaktadır. UV baskı boyanın kuruma süresini 1 sn’den çok daha aza düşürerek güneşin veya ortamın baskıyı etkileme nedenlerini ortadan kaldırır. Baskılar sudan etkilenmez ve diğer baskı tekniklerinden çok daha fazla dayanıklıdır.

UV Baskı: En yeni baskı yöntemlerinden biri olan UV baskı dijital bir baskı yöntemidir. Ürünlerin üzerine baskı işlemi uygulanırken mor ötesi ışınlarla(Ultra Violet) kurutma işlemi yapılır. Diğer renkli baskı işlemlerine kıyasla kurutmak için ek işlem veya vakit gerekmez, ürün baskısı yapıldıktan hemen sonra paketlenebilir veya kullanılmaya başlanabilir. Çok renkli ve geçişken renkli baskılarda tercih edilen bir baskı türüdür. Püskürtme yöntemiyle ürün üzerine baskı yapıldığından, baskı yapılacak ürün yüzeyinin düz olması girintili olmaması gerekir.